دسته‌ها
معرفی ارزهای دیجیتال

بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه بیت کوین یکی از ارزهای معتبر است که در تمام دنیا شناخته شده است. در این متن به معرفی و نحوه ی استخراج و خرید بیت کوین می پردازیم.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که امروزه صحبت از آن در تمام دنیا و ایران به گوش می رسد. امکان سرمایه گذاری بدون واسطه و بدون کارمزد باعث شده تا توجه همه به این ارز دیجیتال جلب شود. بدون شناخت کافی از بیت کوین و راه های به دست آوردن آن نمی توان یک سرمایه گذاری به صرفه در این زمینه کرد بنابراین در این متن به معرفی کامل بیت کوین و راه های استخراج و خرید آن می پردازیم.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که تمام معاملات و صدور این ارز دیجیتال توسط این شبکه انجام می گیرد. هیچگونه مدیریت مرکزی و واسطه ای در این شبکه ارز دیجیتال وجود ندارد و از طرفی هر شخصی بدون محدودیت می تواند این ارز دیجیتال را خریداری و یا استخراج کند. در واقع اگر بخواهیم این ارز دیجیتال را به زبان ساده تری معرفی کنیم می توان گفت بیت کوین پول نقد اینترنتی ست. انتقال سریع و همچنین امکان خرید آن از هر جای دنیا سبب شده این ارز بسیار مورد توجه قرار بگیرد. آن چه که افراد را درباره ی ارز های دیجیتال نگران می کند این است که امنیت پول و اطمینان از به دست آوردن آن را ندارند. در واقع گمان می کنند کلاهبرداری در این زمینه می تواند به راحتی اتفاق بیفتد اما ارز بیت کوین این مشکل را بر طرف کرده و با امنیت بالا می توانید به خرید آن بپردازید. این موضوع سبب جلب اعتماد تمام افراد در دنیا شده است.

استخراج

استخراج بیت کوین بدین معناست که شما با انجام یک سری فعالیت توسط رایانه ی خود بدون پرداخت پول و هزینه ارز دیجیتال به دست بیاورید. در واقع شما با در اختیار داشتن سخت افزار های مورد نیاز در این زمینه باید یک سری مسائل رمزنگاری شده را حل کرده و درستی تراکنش ها را تایید کنید. با این کار شبکه به شما ارز دیجیتال می دهد. امروزه تقاضا برای استخراج این ارز دیجیتال بسیار افزایش پیدا کرده و به این منظور سخت افزار های حرفه ای تری برای استخراج مورد نیاز است. یکی از این سخت افزار ها Asic  نام دارد.

خرید بیت کوین

برای خرید این ارز دیجیتال می توانید از هرجای دنیا به صورت اینترنتی اقدام کنید. قیمت یک واحد کامل بیتکوین ممکن است هنگامی که به واحد پول ایران تبدیل می شود بسیار زیاد باشد. این نکته را در نظر بگیرید که لازم نیست یک واحد کامل از این ارز را خریداری کنید و می توانید به میزان پولی که دارید هزینه کنید.به طور مثال می توانید ۰/۰۰۰۱ از یک واحد بیت کوین را خریداری کنید.

 

سرمایه گذاری در بیت کوین

دنیا روز به روز بیشتر به سمت دنیای اینترنت و آنلاین شدن تمامی کار ها و خرید ها می رود. هیچ کس فکر نمی کرد که زمانی یک ارز دیجیتال که قابل لمس نیست و تنها در دنیای اینترنت کاربرد دارد بتواند یک بازار سرمایه گذاری معتبر در دنیا را شکل دهد . این ارز دیجیتال اولین ارز دنیای اینترنت است و از طرفی دیگر بالاترین قیمت و ارزش را در بین دیگر ارزهای دیجیتال دارد. این موضوع باعث شده تا افراد زیادی در این بازار سرمایه گذاری کنند. بیت کوین ارز دیجیتالی ست که در تمامی فروشگاه هایی که ارز دیجیتال می پذیرند معتبر بوده و از دیگر ارزهای دیجیتال راحت تر قابل تبدیل است. همان طور که گفته شد این ارز دیجیتال توسط هیچ دولتی کنترل نمی شود و همین موضوع سبب شده تا افراد برای سرمایه گذاری اعتماد بیشتری به آن داشته باشند. در واقع همین موضوع باعث شده تا سود آن از بازار های سنتی اقتصادی نباشد و دستخوش تغییرات آن نشود.

مزایای خرید و استخراج

بازار ارز دیجیتال bitcoin  از زمان اوج شکوفایی آن که در دسامبر ۲۰۱۷ بود تا به امروز دستخوش تغییرات و نوسانات مختلف بوده است. علت این نوسانات را می توان تصمیم خریداران برای به دست آوردن بیشتر این ارز دیجیتال ،دانست. در واقع تعداد این ارز دیجیتال  نا محدود نیست و همین موضوع بر قیمت و ارزش آن تاثیر گذار است. جعل کردن این ارز دیجیتال غیر ممکن است و همین موضوع سبب امنیت کاربران خواهد شد. از طرفی دیگر معاملات در کمترین زمان و از هرجای دنیا تنها با دسترسی به اینترنت قابل انجام است. هزینه انتقال این ارز بسیار کم بوده و از طرفی دیگر افراد بر پول خود کاملا تسلط دارند زیرا کسی نمی تواند حساب آن ها را مسدود کند و مشکلی برای آن ها ایجاد کند.

وجود نرم افزار هایی که به صورت خودکار معامله ها را انجام می دهند این امکان را به وجود آورده است که هر شخصی که به صورت تخصصی نیز در این زمینه آگاهی نداشته باشد بتواند به سرمایه گذاری بپردازد. شما با هر مقدار سرمایه و میزان تخصص می توانید در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید. همیشه سرمایه گذاری در هر زمینه ای ریسک دارد و این بازار ارز دیجیتال نیز از این قاعده جدا نیست و نوسانات بازار خود را دارد. اما به طور کلی یکی از بهترین موارد و کم خطر ترین بازار برای سرمایه گذاری ست که تمام دنیا به آن اعتماد کرده اند.

 

یک پاسخ به «بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *